Wniosek O Wymeldowanie

Jak Napisać Wniosek O Wymeldowanie


Krok 1: Podanie danych osobowych

Na początek swojego wniosku powinieneś podać swoje dane osobowe. Wymień imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL oraz numer dowodu osobistego.

Przykład:

Jan Kowalski

ul. Kolorowa 10/2

00-123 Warszawa

PESEL: 12345678901

Nr dowodu osobistego: ABC123456

Krok 2: Określenie celu wniosku

W kolejnym kroku określ, jaki jest cel Twojego wniosku o wymeldowanie. Może to być na przykład zakończenie najmu, sprzedaż mieszkania, czy też inne powody, które skłaniają Cię do opuszczenia danego miejsca zamieszkania.

Przykład:

Celem niniejszego wniosku jest zakończenie mojego zameldowania w mieszkaniu przy ul. Kolorowej 10/2 w Warszawie. Powodem takiej decyzji jest sprzedaż mieszkania.

Krok 3: Wskazanie terminu wymeldowania

Podaj również termin, w którym chciałbyś opuścić daną przestrzeń. Może to być konkretna data, na przykład za miesiąc, albo dla pewności podaj okres wypowiedzenia, na który się zgodzisz.

Przykład:

Proszę o termin wymeldowania na dzień 30 czerwca bieżącego roku.

Krok 4: Powody wymeldowania

W tej części wniosku powinieneś opisać powody, dla których chcesz się wymeldować. Jeżeli jest to sprawa prywatna, nie musisz podawać konkretnych przyczyn. W przypadku sprzedaży mieszkania albo zakończenia umowy najmu, możesz podać odpowiednie argumenty.

  Wniosek O Ubezwłasnowolnienie Całkowite

Przykład:

Decyzję o zameldowaniu pragnę podjąć z powodu sprzedaży mieszkania. Ogłoszenie sprzedaży zakończyło się sukcesem, dlatego chciałbym już teraz zapewnić przejście formalności dotyczących zameldowania na nowego właściciela.

Krok 5: Podsumowanie

Na sam koniec swojego wniosku zamieść krótkie podsumowanie swojego wniosku. Wyraź w nim nadzieję na pozytywne rozpatrzenie Twojej prośby.

Przykład:

Z powyższych względów, proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku o wymeldowanie z mieszkania przy ul. Kolorowej 10/2 w Warszawie na dzień 30 czerwca bieżącego roku.

Krok 6: Podpis

Na końcu swojego wniosku umieść swój podpis oraz datę.

Przykład:

Jan Kowalski

Data: 15 maja 2021 roku

Pamiętaj, żeby przed złożeniem wniosku o wymeldowanie sprawdzić, czy spełniasz wszystkie formalności oraz jaki jest termin wypowiedzenia, ustalony w umowie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych komplikacji i będziesz mógł zakończyć zameldowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ten poradnik powinien pomóc Ci w napisaniu wniosku o wymeldowanie. Pamiętaj, że to tylko ogólne wytyczne, a konkretna treść zawsze powinna być dostosowana do Twojej sytuacji i aktualnych przepisów.

Życzymy powodzenia!


Wzór



Jak Napisać Wniosek O Wymeldowanie
Wniosek O Wymeldowanie
WORD -PDF
Recenzje: ⭐⭐⭐⭐ 4.22 | 724
Otwórz

Rrzykład

Szablon



Wzór Wniosek O Wymeldowanie

Szanowny Mieszczący,

W związku z moją aktualną sytuacją życiową, z przykrością informuję, że muszę złożyć wniosek o wymeldowanie z mieszkania, które wynajmuję od Państwa. Chciałbym poprosić o przestudiowanie tego wniosku i rozważenie mojej sytuacji.

Przez te ostatnie lata wynajmowania tego mieszkania, zawsze starałem się być odpowiedzialnym i rzetelnym lokatorem. Niestety, obecnie napotykam na liczne problemy finansowe, które uniemożliwiają mi regularne opłacanie czynszu. Mimo prób znalezienia dodatkowej pracy, nie jestem w stanie wyregulować moich zaległości.

  Wniosek O Złączenie Wyroków

Z tego względu zmuszony jestem złożyć ten wniosek o wymeldowanie. Pragnę podkreślić, że doceniam Państwa wyrozumiałość i współpracę przez te lata. Rozumiem, że wspomniane wnętrze będzie musiało zostać przekazane innemu najemcy, aby utrzymać rentowność budynku.

Obiecuję zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby jak najszybciej uregulować wszelkie zaległości finansowe wobec Państwa. Chcę również wyrazić gotowość do zapłacenia ewentualnych opłat kar za przedwczesne zakończenie umowy najmu.

Proszę o przejście procedury wymeldowania zgodnie z prawem i postanowieniami naszej umowy najmu. Zrozumiem, jeśli będą Państwo musieli wziąć wszelkie niezbędne kroki prawne w celu wymeldowania mnie z mieszkania.

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że żałuję, iż znalazłem się w tej sytuacji. Doceniam czas, jaki spędziłem w tym mieszkaniu i mam nadzieję, że jesteśmy w stanie dojść do porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron.

Serdecznie dziękuję za zrozumienie i czas poświęcony na rozpatrzenie mojego wniosku. Jestem do Państwa dyspozycji, jeśli będą Państwo mieli dodatkowe pytania lub potrzebne będzie jakiekolwiek wsparcie.

Z poważaniem,

[Imię i nazwisko]


Dodaj komentarz